Chmura dla biznesu – jak zbudować technologiczną podstawę rozwoju firmy?

Bezpieczna i elastyczna chmura obliczeniowa w świecie biznesu i IT

Obejrzyj nagranie webinarium organizowanego przez IBM i Harvard Business Review - dowiesz się czym jest chmura i dlaczego stanowi doskonałą technologię bazową dla rozwoju polskich przedsiębiorstw. Zobacz też, jak IT może oferować wewnętrze usługi dla całej organizacji. Oglądając materiał uzyskasz też odpowiedzi na pytania:

  • czy cloud computing jest bezpieczny?
  • jaki rodzaj chmury może być odpowiedni dla Twojej specyfiki i branży?
  • jak sprostać wyzwaniom migracji i nie odkładać lub nie wstrzymywać wdrożenia?

Chmura – zagrożenie czy szansa?

Zdecydowana większość firm i organizacji ma świadomość negatywnych skutków naruszenia lub przejęcia ich wrażliwych danych – utrata reputacji, klientów czy rynku. Tego typu ataki mają miejsce zarówno na tradycyjne centra danych, jak i infrastrukturę w chmurze. Praktyka pokazuje, że pierwszy scenariusz jest zdecydowanie bardziej realistyczny. Naruszenia danych w data center zarządzanych samodzielnie przez firmy występują częściej i mogą mieć poważniejsze skutki.

Odpowiedni poziom bezpieczeństwa jest najważniejszym wymaganiem wśród osób decyzyjnych – zarówno z ramienia biznesu, jak i odpowiedzialnych za IT. Przeczytaj nasze opracowanie „Cloud: security threat or opportunity” i poznaj 5 najistotniejszych zagrożeń bezpieczeństwa. Dowiedz się również o innowacyjnych podejściach do zabezpieczeń oraz nowej generacji bezpieczeństwa w chmurze.

Pobierz opracowanie „Cloud: security threat or opportunity”

74% polskich firm preferuje rozwiązania chmury prywatnej.
85% wiodących światowych firm twierdzi. ze chmura hybrydowa przyspiesza ich transformację.

Chmura hybrydowa IBM – dlaczego?

35% polskich firm wykorzystuje już przetwarzanie w chmurze.
45% Zacznie wykorzystywać przetwarzanie w chmurze.

Dlaczego chmura hybrydowa staje się coraz bardziej popularna? Dwie trzecie organizacji, które w praktyce łączą tradycyjne IT z infrastrukturą w chmurze, już odnosi korzyści z hybrydowych środowisk. Warto zauważyć, że w najlepszych spośród nich chmura hybrydowa napędza transformację cyfrową, nie ograniczając się do obniżania kosztów czy poprawy produktywności. Co więcej , ci liderzy wykorzystują chmurę hybrydową jako trampolinę do inicjatyw nowej generacji, takich jak Internet rzeczy czy przetwarzanie kognitywne.

35% firm w Polsce już wykorzystuje przetwarzanie w chmurze a w ciągu najbliższych dwóch lat dołączy do nich kolejne 45% firm.

Pobierz bezpłatne opracowanie: Growing up hybrid

Zapoznaj się z narzędziem do oceny stopnia dojrzałości organizacji do wdrożenia rozwiązań chmurowych

Skorzystaj z promocji i załóż konto zasilone $500 i wykorzystaj je dowolne na usługi SoftLayer

Dowiedz się więcej na temat partnerstwa IBM SoftLayer i VMware

Chmura hybrydowa to wybór

Chmura hybrydowa to możliwość dobrania odpowiedniego typu usług chmurowych do różnych typów obciążeń (workloads), dostosowując je dynamicznie w czasie. Usługi te obejmują m.in. korzystanie z infrastruktury w modelu self-service, która zapewnia skalowalność, niezbędną do wykorzystywania nieoczekiwanych możliwości biznesowych. Chmura hybrydowa to także dostęp do platformy do budowania, wdrażania i zarządzania aplikacjami. IBM oferuje szerokie spektrum rozwiązań od chmury w pełni prywatnej do chmury publicznej, które spełnią potrzeby biznesowe każdej firmy. W oparciu o nasze doświadczenia i zalecenia można zdecydować, który poziom wdrożenia usług cloud będzie najbardziej optymalny.

Pobierz eBook “Hybrid Cloud for Dummies”

74% polskich firm preferuje rozwiązania chmury prywatnej.
40%

40% polskich przedsiębiorstw korzysta z wiedzy zewnętrznych dostawców przy budowaniu środowisk cloud.

10%

Tylko 10% polskich decydentów potrafi jasno okreslić wymagania dotyczące migracji aplikacji do chmury.

Nie do przeoczenia – monitoring cloud

Mega-trendy mobilności i chmury zderzają się i nakładają, a osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w firmie stają się teraz ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Techniki stosowane do monitorowania urządzeń i infrastruktury już nie działają, kierowanie ruchu do wąskich gardeł (choke points) kontroli jest nieefektywne. Monitorowanie bezpieczeństwa musi ulec fundamentalnej zmianie, aby nadążyć za galopującymi trendami w epoce cloud. IBM AppScan Mobile Analyzer wykrywa i chroni przed lukami w zabezpieczeniach mobilnych.

Kontakt z zespołem IBM