Overvældende interesse for Watson Summit Denmark

 

Forberedelserne til Danmarks første Watson Summit Denmark har fyldt meget i vores organisation i mange måneder, og spændingen var derfor stor, da vi åbnede dørene til DR Koncerthuset 7. november og bød kunder, partnere og andre interessenter velkommen til vores kognitive univers.

Interessen var overvældende med 2100 tilmeldte deltagere til eventen. Tusind tak til alle kunder på scenen, tusind tak til vores business partnere og samarbejdspartnere, og tusind tak til dig, fordi du prioriterede at være med på dagen.

Vi håber, at du fik både bred og dyb indsigt i, hvad kognitive løsninger kan bidrage med til brancher og industrier, innovation og udvikling, musik, kunst og meget mere.

Vi glæder os til at se dig på Watson Summit Denmark 2018.

Test Watson’s kognitive evner

Har du lyst til at teste Watson?

Tone analyzer

Oplev, hvordan Watson opfatter tonen i forskellige teksttyper.

Indsigt i personlighedstræk

Få indsigt i hvorfor mennesker tænker, handler og føler, som de gør. Skriv nogle linjer og lad Watson analysere din personlighed.

Udforsk nyhederne

Forstå nyhederne på en helt ny måde.

Billedgenkendelse

Se, hvordan Watson genkender billeder og motiver.

Thank you for your interest.

Přidejte si Watson Summit Prague
do kalendáře

Watson Summit Prague, 25. května 2017
Galerie Mánes, Praha

Zuzana Kocmaníková

Keynote: Úvodní slovo

9:30 – 9:45

Zuzana Kocmaníková je novou generální ředitelkou IBM Česká republika od začátku dubna 2017, zároveň působí také jako generální ředitelka regionu IBM Central, který zahrnuje Českou a Slovenskou republiku a je zodpovědná za aktivity firmy v obou zemích. Zuzana pracuje ve společnosti IBM od července 2004. Obchodní ředitelkou se stala v červenci 2013. Před nástupem do IBM získávala pracovní zkušenosti v několika společnostech v Rakousku a na Slovensku. Je absolventkou Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici a studovala také na Wirtschaftuniversitaet ve Vídni.

Jan Kleindienst

IBM

Keynote: Watson a kognitivní éra

9:45 – 10:15

Dr. Jan Kleindienst vede pražskou výzkumnou a vývojovou laboratoř IBM. Zaměřuje se především na oblast systémů umělé inteligence, které zahrnují modelování dialogu člověka s počítačem, zpracování přirozeného jazyka, rozpoznání řeči a reprezentaci znalostí. V tomto oboru s pražskou skupinou mají velkou řadu mezinárodních publikací a patentů. Pražská AI laboratoř IBM také stojí za technologiemi textových a hlasových konverzačních systémů nabízených jako IBM Watson Services, které na cloudové platformě Bluemix využívá mnoho zákazníků po celém světě.

Paul Walsh

IBM Weather Company

Keynote: Rethinking Weather -- A Cognitive Business Imperative

10:15 – 10:45

Jako ředitel společnosti Weather Strategy a Business Meteorologist IBM GBS Paul pomáhá velkým maloobchodním společnostem a společnostem dodávajícím zboží pro zákazníky používat big data o počasí a klimatu k vytvoření a řízení strategií, které vedou k efektivnějším a výnosným obchodním výsledkům. Protože je jeden z hlavních národních odborníků na vliv počasí na zákazníky a obchod, jsou Paulova pozorování pravidelně uveřejňována na The Weather Channel a CNBC a je citovaný v mnoha národních tištěných médiích, včetně The Wall Street Journal, Barrons a The New York Times. Předtím, než začal pracovat pro The Weather Company, pracoval Paul jako Senior Vice President, Business Solutions at Atmospheric and Enviromental Research (a Verisk Analytics company), Chief Strategy Officer at Storm Exchange, Inc., a Senior Vice President, Client Services Analytics at Planalytics, Inc. Před rokem 1997 jako meteorolog v United States Airforce pomáhal Paul poskytovat informace o počasí válečným pilotům a plánovačům misí a pracoval jako Chief of Weather Operations pro elitní 101 Airborne Division během operace Pouštní Bouře.

Michal Pěchouček

Profesor Centra umělé intelligence, FEL ČVUT v Praze & Ředitel výzkumného centra, Cisco

Keynote: Umělá inteligence: příležitost nebo hrozba

10:45 – 11:15

Profesor a vědec v oblasti umělé inteligence se zájmem o aplikace a přenos technologií. Studoval a působil na zahraničních univerzitách. Vedl vědecké projekty financované americkými obrannými agenturami, FAA a NASA. Spoluzakladatel a investor několika úspěšných startupů v oblasti umělé inteligence. V minulosti působil jako ředitel R&D centra pro umělou inteligenci a počítačovou bezpečnost firmy CISCO v Praze a také jako stratég pro nové technologie. Spolupracuje s venture kapitálovými společnostmi Evolution Equity a Credo Ventures. V roce 2015 byl zařazen na seznam výjimečných inovátorů New Europe 100.

Michal Martinek

IBM

Sekce Bezpečnost: Změna plánu a teď už jen bezpečně

13:00 – 14:00

Michal Martínek vede divizi bezpečnosti v České a Slovenské republice od roku 2015. Je odpovědný za rozvoj a prodej IBM portfolia bezpečnostních služeb a technologií. Od optimalizace bezpečnostní strategie přes management rizik a ochranu citlivých informací až po nasazení a provoz bezpečnostního monitoringu a incident managementu.
Různým oblastem informační bezpečnosti se věnuje přes 10 let, kdy stál za první společností, která do České Republiky přivezla a úspěšně implementovala QRadar SIEM tehdy od společnosti Q1Labs , kterou následně IBM koupila a na jejímž základě vznikla celá bezpečnostní divize IBM.

David Enc

IBM

Sekce Internet věcí: Kognitivní případové studie, Watson internet věcí a diskuze

13:00 – 14:00

V IBM působí jako technologický ředitel (CTO) a je zodpovědný za inovace, zavádění nejnovějších technologií a zvyšování technických znalostí v regionu IBM Central, který zahrnuje Českou a Slovenskou republiku. Zaměřuje se na oblast Internetu věcí, kognitivní a cloudová řešení. V IBM se podílel na vytvoření divize softwarových servisních služeb v Čechách a později i v regionu CEE. Vedl technický a servisní tým pro oblast Commerce v regionu CEE a vloni pomáhal s vytvářením partnerského ekosystému pro oblast cloudových a kognitivních technologií pro startupy. Před nástupem do IBM podnikal 10 let v oblasti maloobchodního prodeje, v roce 1997 vytvořil a provozoval jeden z prvních internetových obchodů, spoluzaložil a řídil obchodní oddělení firmy pro e-commerce řešení. Kontinuálně se věnuje marketingu startupů a manažerů.

Jindřich Kasal

IBM

Sekce Analytika: Analytika, trendy a vize 2022

13:00 – 14:00

Jako lídr pro oblast analytiky v České a Slovenské republice v IBM je zodpovědný za portfolio analytických technologií, které zahrnuje nástroje pro práci se strukturovanými a nestrukturovanými daty jako jsou databáze, datové sklady, datové integrace, prediktivní analytika, business intelligence a enterprise content management. Do IBM přišel z HP, kde působil na technických a obchodních pozicích v oblasti software pro IT management a následně vedl obchodní aktivity v České republice za celé portfolio zahrnující nástroje pro informační bezpečnost a Big Data. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na IT management a podnikové finance.

Matěj Adam

IBM

Sekce Analytika: Analytika, trendy a vize 2022

13:00 – 14:00

Matěj Adam se v IBM věnuje využití umělé inteligence pro zdravotnictví pro trhy kontinentální Evropy, se zvláštním zaměřením na oblast onkologické péče. Během posledních více než 15-ti let působení ve společnosti IBM se věnuje oblasti zdravotnictví v různých manažerských pozicích z hlediska rozvoje nových řešení a projektů. Zaměření zahrnuje jak rychle rostoucí trhy tak země západní Evropy. Věnoval se rozvoji portfolia služeb a řešení v oblasti digitálních nemocnic v rámci globálního IBM teamu. Vedl komplexní projekty implementací s významným prvkem řízení změny a systémové transformace a e-health projekty. Před svým působením v IBM pracoval pro KMPG a SAP. Matěj Adam má titul MBA z University of Reading v Anglii a inženýrský titul v oblasti informatiky a managementu z Vysokého Učení Technického v Brně. Od roku 2010 spolupracuje s Academy of Healthcare Management v Praze a věnuje se výuce MBA pro manažery ve zdravotnictví.

Ondřej Burian

IBM

Sekce Bezpečnost: Budoucnost bezpečnosti aneb co již dnes dokáže umělá intelligence

13:00 – 14:00

V IBM působí jako regionální konzultant a expert pro Central and Eastern Europe v oblasti proaktivní ochrany infrastruktury, detekce a reakce na bezpečnostní incidenty. Věnuje se zejména nasazení kognitivních systémů a jejich zapojením do procesu tak, aby zefektivnily práci bezpečnostních analytiků a poskytly lepší pochopení nastalé bezpečnostní situace.

Tomáš Filip

Head of System Integration, Škoda Auto

Panelová diskuze: “Digitální ekonomika – vize 2022”

11:15 – 12:15

Tomáš Filip od března 2016 zodpovědný ve Škoda Auto za IT podporu procesu vzniku výrobku. Absolvent matematicko-fyzikální fakulty v Praze, který, po krátkém působení v lékařském výzkumu, zůstává již čtvrtstoletí věrný IT ve Škoda Auto a koncernu VW v různých manažerských pozicích. Po roce 2003 řídil oblast IT infrastruktury/IT Services, ať už ve Škoda v Mladé Boleslavi, či v bavorském Mnichově při výrobě trucků a busů značky MAN. V současnosti zajišťuje se svým týmem nejen podporu klasických CAD, PDM a kusovníkových systémů, High Performance Computingu, virtuální reality a simulací, ale i IT podporu oblasti s velkým potenciálem, podporu online konektivity a služeb vozů Škoda.

Jan Choma

IBM

Sekce Analytika: IBM u zrodu lidského života a léčby závažných onemocnění

13:00 – 14:00

Jan zastává v IBM pozici associate partner v regionu CEE a zaměřuje se na vývoj kognitivních řešení využívajících různé metody umělé inteligence, jako například hluboké neuronové sítě. V posledních letech se zaměřil na vývoj unikátních řešení v oblasti zdravotnictví ve spolupráci s předními českými odborníky. Tato řešení přispívají ke zlepšení léčebních postupů u civilizačních nemocí v oblasti diabetologie, onkologie a poruch plodnosti. Jan popíše zkušenosti s propojováním dvou oborů - medicíny a umělé inteligence.

Daniel Joksch

specialista na bezpečnost a ochranu dat IBM

Sekce Bezpečnost: Jak nepoložit firmu a přitom splnit GDPR požadavky, ideálně bez pokuty.

13:00 – 14:00

V průběhu posledního roku se aktivně podílí na vyjednávání a analýze dopadů GDPR. Je členem pracovní skupiny na ochranu dat v rámci SP ČR a členem expertní skupiny při Úřadu vlády. V rámci IBM je součástí bezpečnostního týmu, který se zabývá jak obchodní, tak konzultační stránkou bezpečnosti.

Pavel Kysilka

6Dacademy

Panelová diskuze: “Digitální ekonomika – vize 2022”

11:15 – 12:15

Pavel Kysilka je absolventem Vysoké školy ekonomické. Během let 1986 –1990 pracoval v Ekonomickém ústavu ČSAV. V letech 1990 – 1991 působil jako hlavní ekonomický poradce ministra pro ekonomickou politiku. V 90. letech zastával pozici viceguvernéra a výkonného guvernéra České národní banky. Byl odpovědný za přípravu a realizaci rozdělení československé měny a zavedení české koruny. V letech 1994-1997 působil jako expert Mezinárodního měnového fondu a podílel se na zavedení národních měn v řadě východoevropských zemí. V 90. letech působil jako prezident České společnosti ekonomické. V roce 2000 začal pracovat pro Českou spořitelnu jako hlavní ekonom, v roce 2004 byl zvolen členem představenstva a od 1. ledna 2011 vykonával pět let funkci generálního ředitele a předsedy představenstva. Třikrát - v r. 2011, 2012 a 2013 - byl vyhlášen Bankéřem roku. Zabývá se ekonomickými, byznysovými a sociálními dopady digitální revoluce.

Je zakladatelem a předsedou správní rady 6DAcademy, prezidentem festivalu Smetanova Litomyšl, členem správních rad VŠE, Masarykovy Univerzity, University Palackého v Olomouci, Nadace Leoše Janáčka, Bohemian Heritage Fund a dozorčích rad Dobrého anděla a Aspen Institute.

Petr Leština

IBM

Sekce Internet věcí: Kognitivní případové studie, Watson internet věcí a diskuze

13:00 – 14:00

Působí jako Cloud Competency Leader v České a Slovenské republice. V IBM je zodpovědný za evangelizaci a prodej cloud technologií, které zahrnují softwarové nástroje pro budování privátních a hybridních cloudů a též samotné cloudové služby, jako je Infrastruktura-jako-služba, platforma-jako-služba a software-jako-služba. Díky rozsahu cloud technologií působí aktivně také v segmentu Internet věcí, Watson IoT a Cognitive Computing. V IBM působí víc jak 20 let na technických a obchodních pozicích v oblasti softwaru, architektury v různých zákaznických segmentech. Je certifikovaným IT specialistou v oblasti integračních technologií a 5 let působil jako Client Architekt pro segment Industry & Telco. Je nositelem celé řady produktových a technologických certifikací.

Miroslav Lukeš

MasterCard

Panelová diskuze: “Digitální ekonomika – vize 2022”

11:15 – 12:15

Miroslav Lukeš je generálním ředitelem MasterCard pro Českou republiku, Rakousko a Slovensko. Financím a technologiím se věnuje přes 15 let. Před příchodem do MasterCard vedl šest let v McKinsey & Company projekty v oblasti finančních služeb, telekomunikací a hi-tech v Evropě a v USA, především v oblasti strategie, prodeje a marketingu. Pracoval také v GE Money Bank. Prestižní program INSEAD MBA ve Francii absolvoval jako nejlepší student ročníku.
Promoval také na magisterských programech European Joint Studies Programme a na Vysoké škole ekonomické v Praze v oborech financí a IT managementu.

Ivan Makatura

IBM

Sekce Bezpečnost: Jak se stát z kořisti lovcem, cesta k fungujícímu Security Operation Centre

13:00 – 14:00

Zkušený bezpečnostní manažer s více než 13-ti letou praxí ředitele odboru bezpečnosti (CISO) v bankách, s rozsáhlými znalostmi v oblasti IT, se specializací na systémy řízení informační bezpečnosti (ISMS), stejně tak jako na procesy řízení IT rizik. Soudní znalec v odvětví Bezpečnost a ochrana informačních systémů zapsaný v Seznamu znalců, tlumočníků a překladatelů Ministerstva spravedlnosti Slovenské Republiky. Certifikovaný auditor informační bezpečnosti a výkonný místopředseda Slovenské asociace pro informační bezpečnost. V IBM působí jako seniorní konzultant pro oblast bezpečnosti.

Radovan Staš

IBM

Sekce Internet věcí: Kognitivní případové studie, Watson internet věcí a diskuze

13:00 – 14:00

Radovan Staš je technologický lídr, který okolo sebe vybudoval tým expertů na vývoj IoT řešení, mobilních aplikací či cloudových řešení. Díky celému týmu odborníků efektivně spolupracujících pod Radovanovým vedením mohou klienti denně využívat nové vědomosti a zkušenosti a posouvat tak své hranice standardů směrem k přelomovým řešením dneška.

Martin Švík

IBM

Sekce Analytika: Příklady využití kognitivní technologie Watson a reference Analýza komunikace callcentra

13:00 – 14:00

Martin pracuje ve společnosti IBM na pozici IT Architect pro WW Corporate Strategy, kde se spolupodílí na implementacích inovativních first of a kind řešení (Watson, Blockchain, IoT, Analytics, Cloud) pro největší strategické zákazníky, zároveň řídí malý tým 20 lidí, kteří se zabývají implementací Watson řešení po celém světě. Martin bude hovořit o konkrétních možnostech užití watson technologií, a to ať již použití mikroslužeb na Bluemix platformě, tak on premise Watson řešení.

Toby Woolfe

IBM

Sekce Internet věcí: Kognitivní případové studie, Watson internet věcí a diskuze

13:00 – 14:00

Toby Woolfe je Industrial Solutions Leader, IBM Europe. Je odborníkem v používání analytických technologií v automobilovém, kovozpracujícím průmyslu a v podobných typech průmyslu a pomáhá zákazníkům pochopit technologické strategie a tím lépe používat data. Za deset let práce v IBM získal Toby odborné znalosti a zkušenosti a vytvořil strategie a PoC a zároveň pracoval s lídry v automobilových a průmyslových odvětvích v celé Evropě na tom, jak využít svých dat pro analýzy a optimalizaci. Dostal cenu IBM 100% Club performer, Elite Club a v současné době se podílí na European Maestro Training programu pro zlepšení profesních znalostí.